• televise-bude-banner_slide

Program

Uterý 12. 5. Česká republika x Švýcarsko, přímy přenos MS 2015

Poslední projekce studentského kina Vlny nabídne přímý přenos utkání v rámci šampionátu Mistrovství světa v hokeji 2015. Česká republika se na domácím ledě postaví v posledním zápase v základní skupině proti obávanému soupeři ze Švýcarska. Přijďte fandit našim a užít si zápas v nejlepší kvalitě v Brně.

Vstup zdarma, otevřeny oba dva bary!

 

Pondělí 4. 5. The Big Bang Theory S02E01 – E23

Mark Cendrowski, James Burrows, USA, 2008, 460´

Originální verze, české titulky

Myslíte si, že fyzici jsou podivíni? Tak v tom případě se seznamte se Sheldonem, ten vaši domněnku potvrdí. Společně se svými přáteli žije svérázným způsobem života do velké míry ovlivněným jeho nevšedním myšlením. Tento divácky úspěšný současný sitcom na diváka útočí svým specifickým humorem, tak i intertextovými odkazy na jiné filmy či osobnosti vědeckého světa. Kompletní druhá série na velkém plátně nemůže mít jiný účinek, než že si postavy seriálu, pokud se tak dosud nestalo, zamilujete.

Uterý 28. 4. Twin Peaks: Fire Walk with Me

David Lynch, USA/Francie, 1992, 135´

Originální verze, české titulky

Zavzpomínejte se studentským kinem na začátek 90tých let a na kultovní seriál Městečko Twin Peaks! Film Davida Lynche Twin Peaks: Fire walk with me, který dějově předchází seriálu, diváka zaujme především svou mysteriózní atmosférou. Režisér David Lynch se v celovečerním filmu vrací do kulis známého televizního městečka Twin Peaks a rozkrývá události, jež se staly ještě před smrtí Laury Palmrové.

 

Uterý 21. 4. South Park: Peklo na zemi

Trey Parker, Comedy Central, USA, 1999, 78´

Originální verze, české titulky

Politicky nekorektní humor a vulgární výrazy jsou na první pohled asi nejvýraznějšími rysy kresleného seriálu pro dospělé South Park. Tvůrci seriálu se snaží pomocí jim vlastního humoru zachytit problémy a nejdiskutovanější témata, které rezonují nejen mezi americkými občany. Hlášky čtveřice kamarádů získaly takové popularity, že v roce 1999 vznikl i celovečerní film.

Doprovodný program: Debata s edna.cz.

Uterý 7.4. Přátelé S01E01-E12

Uterý 14.4 Přátelé S01E13-E24

Kevin Bright, Gary Halvorson, NBC, USA, 1994, 295´ + 295´

Česká verze

Seriál za 10 let vysílání získal nespočetně mnoho fanoušků po celém světě. Jedinečné charaktery jsou zároveň nositeli vlastností, s kterými se lehko ztotožní každý z nás. Maraton první série tohoto notoricky známého a úspěšného sitcomu devadesátých let je zárukou skvělé zábavy, tentokrát ne v obýváku, ale v kinosále plném vlastních kamarádů. Najdete mezi nimi i vy skutečnou Rachel, Chandlera či Phoebe?

Uterý 31. 3. Kancelář Blaník  S01E01 – E14 + S03E01

Marek Najbrt, Bohdan Sláma, Negativ, ČR, 2014, 105´

Nespokojenost s vládou a politickou situací byla v minulém i současném režimu každodenní součástí života mnohých Čechů i Slováků. Jak přežít tuto situaci bez psychické újmy na zdraví? Jednoduše: díky humoru! Politická satira nabízí publiku pobavení z témat a událostí, které jsou mu blízké. Marek Daniel v roli Tondy Blaníka se snaží řídit nejen ten český svět.

Doprovodný program: Po promítání následuje moderovaná diskuze s tvůrci pořadu.

Uterý 24. 3. Čtvrtá hvězda S01E01 – E12

Jan Prušinovský, Miroslav Krobot, Česká televize, ČR, 2014, 340´

Herci Dejvického divadla patří k české herecké špičce, jak dokazují v televizním sitkomu Čtvrtá hvězda. Jejich talent není jen divadelního charakteru, ale své kvality jasně ukazují i před objektivy kamer. Seriál situovaný do prostředí hotelu Meteor na periférii Prahy si získal diváky zobrazením propletených vztahů personálu a jejich boje o získání čtvrté hvězdy pro svůj hotel. Kompletní série seriálu primárně určeného na televizní obrazovky zaručuje konzistentní dávku zábavy.

Uterý 10. 3. The Big Bang Theory S01E01 – E17

Mark Cendrowski, James Burrows, USA, 2007, 340´

Originální verze, české titulky

Myslíte si, že fyzici jsou podivíni? Tak v tom případě se seznamte se Sheldonem, ten vaši domněnku potvrdí. Společně se svými přáteli žije svérázným způsobem života do velké míry ovlivněným jeho nevšedním myšlením. Tento divácky úspěšný současný sitcom na diváka útočí svým specifickým humorem, tak i intertextovými odkazy na jiné filmy či osobnosti vědeckého světa. Kompletní první série na velkém plátně nemůže mít jiný účinek, než že si postavy seriálu, pokud se tak dosud nestalo, zamilujete.

Úterý 3. 3. Televise bude!

Jan Bušta, ČR, 2014, 56´

Director’s mix

Studentské kino Vlny zahajuje svůj projekt výkřikem: “Televise bude!” Stejnojmenný televizní film z domácí produkce svým tématem a mapováním historie televizního vysílání nastíní celkovou dramaturgii studentského kina. Film vznikl v roce 2014 k výročí televizního vysílání. V rámci projektu bude odpromítána verze se speciálně upravenou zvukovou stopou, která diváckému zážitku v kině dodá na intenzitě.

Doprovodný program: Po promítání bude následovat diskuse s filmovým teoretikem Radomírem D. Kokešem a režisérem Janem Buštou. Večer bude pokračovat oslavou zahájení studentského projektu, kde bude zajištěno jídlo a pití. Hudební doprovod zajistí DJ PSJ – Filip Pseja.